Nežádoucí účinky – mohou léky způsobit noční můry?

obraz

Thinkstock

Nedávno jsem zahájil novou léčbu a od té doby mám rušivé sny a noční můry. Mohlo by to být spojení?

Ano. Noční můry mohou být způsobeny různými léky. Nejčastějšími viníky jsou antidepresiva, léky proti krevnímu tlaku a prášky na spaní. Jakékoli léky, které ovlivňují chemické látky v mozku, které vás přesouvají v různých fázích spánku, mohou způsobit špatné sny nebo noční můry. Informujte svého lékaře o vašich nových změnách snů, abyste mohli zhodnotit, zda byste měli upravit dávku nebo prozkoumat další možnosti. (Někdy se objeví noční můry, jakmile si zvyknete na pilulky.) Když jste vzhůru, můžete také zkusit vizualizaci lepšího ukončení vašich snů. To může skutečně pomoci, a nakonec nový výsledek může trvat, zatímco jste odložení. Také vězte, že špatné sny mohou být způsobeny stažením léků, takže je můžete mít ještě chvíli, jakmile vyjdete z drogy.

Zdroj: Joyce Walsleben, RN, PhD, docentka medicíny na NYU School of Medicine a diplomata Americké rady medicíny spánku

Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

50 − = 45

map